Toimitsijalista Karjaa-tastit 9.7.2023
Kilpailunjohtaja: Marja-Liisa Lehto
Varakilpailunjohtaja: Regina Kalenius
Kilpailun sihteeri: Tina Collan-Weber
Tiedottaja: Jonna Sten
Ratamestari: Markku Lehto, Milko Lehto, Tomas Björklöf
Kilpailukeskus/rakenteet: Pirjo Rautiainen, Jorma Pelkonen, Tina Collan-Weber, Regina Kalenius,
Sähköt: , Tomas Björklöf, Jorma Pelkonen
Lähtö 1: Roy Hellen, Kaj-Erik Hellen, Bo Hellen, Heikki Tiainen, Peter Björklöf
Lähtö 2: Päivi Nyman, Mikaela Sundman, Tuija Auvinen, Nina Rosenblad, Stefan Enberg, Reijo Tarvainen,
Maali: Kenneth Weber, Harald ja Kathrin Knaapinen, Sari Rogovin, Tessi Tuominen
Vesipisteet:
metsässä: Timo Rossi, Tanja Kammerback-Rossi
maalissa: Vilho Kinnari, Jaakko Nyman, varahenkilö Janne Arhippainen
Tulospalvelu: Risto Kivinen
Bajamajat: Regina Kalenius
Pelastussuunnitelma: Regina Kalenius
Kahvio: Pirjo Rautiainen, Arja Laukkanen, Karin Hyvärinen, Anne Werthman, Elisabeth ja Petri Kajander (grilli)
Ensiapu: Gunilla Heerman, Helinä Heinonen, Leena Rossi
Varustekontti: Regina Kalenius
Viitoitukset ja liikennemerkit sekä kuulutuslaitteet: Jorma Pelkonen
Karttojen pussitus: Kaj-Erik Hellen
Kuulutus ja väiaikarasti: Hannu Yliuntinen, kuulutus Milko Lehto
Paikoitus: Bo Sundman, Heidi Sundman, Esa Laukkanen, Jorma Lappalainen, Kjell Fredriksson,, Maija Amperla , Anders Storbacka, Jan Loskin
Muksula: Sari Sihvola, Rita ja Dina Uwingeneye
Info ja palkinnot: Virpi Ojanen, Tina Collan-Weber
Rastipukkien tekijät: Reijo Tarvainen, Peter Björklöf, Tarja Pääkkönen, Timo Tenhunen, Jorma Pelkonen, Helinä Heinonen, Marja-Liisa Lehto
Väliaikarasti: Hannu Yliuntinen
Rastivälineiden viejät viikolla viikolla 27, koejuoksut perjantaina 7.7 klo 17.00: Virpi Ojanen, Mikaela Sundman, Regina Kalenius, Reijo Tarvainen, Heikki Tiainen, Marja-Liisa.Lehto, Jorma Pelkonen (emit-leimasimet oltava rasteilla ennen koejuoksuja perjantaina 7.7 klo 17.00)
Kartta ja leimasimet toimitetaan viikonlopun aikana (pe 30.6-su 2.7)
Rasti reitti: lauantaina Tomas Björklöf ja Nina Rosenblad
Emit-leimasimien tarkistus kilpailu aamuna: Regina Kalenius, Milko Lehto, Timo Rossi, Jonna Sten, Leena Rossi, Tuija Auvinen, Harald/Kathrin Knaapinen, Reijo Tarvainen, Rastireitti: Nina Rosenblad
Talkoot lauantaina 8.7 klo 12.00 alkaen
Ensimmäinen lähtö sunnuntaina 9.7 klo 11.00
Toimitsijoiden paikoitus kilpailukeskuksessa, muista laittaa Toimitsija-lappu auton ikkunaan.